Outsourcing procesów biznesowych (Business Process Outsourcing, BPO) oraz centra usług wspólnych (Shared Services Center, SSC) to najszybciej rozwijająca się gałąź polskiej gospodarki według danych branżowych. Tylko w sektorze BPO pracuje już w Polsce ponad 150 tys. osób. Jako stosunkowa młoda, branża ta wciąż pozbawiona jest platformy do wymiany doświadczeń eksperckich. Naprzeciw temu wychodzi firma doradcza EY z serią bezpłatnych szkoleń dedykowanych polskiej społeczności BPO i SSC.
Warszawa, Kraków, Poznań i Wrocław to główne centra sektora outsourcingu i usług wspólnych w Polsce. Dlatego właśnie w tych miastach, poprzez serię bezpłatnych szkoleń, EY chce tworzyć środowisko do wspólnej wymiany doświadczeń branżowych. Zarządzanie projektami, komunikacja w biznesie, analiza sprawozdań finansowych – to tylko niektóre elementy szkoleń, zaplanowanych na lipiec i sierpień. Spotkania dedykowane są osobom, mającym przynajmniej roczne doświadczenie pracy w sektorze usług wspólnych i outsourcingu. Uczestnicy będą mieli możliwość poznania efektów swojej pracy wykonywanej w centrach usług rachunkowych (np. sporządzanie sprawozdań finansowych) poprzez pryzmat pracy w audycie (analiza sprawozdań finansowych) od praktycznej i mało znanej strony. Każde szkolenie, poza częścią teoretyczną, będzie miało także część warsztatową.
– Celem, który przyświeca organizowanym przez EY szkoleniom jest zbudowanie przestrzeni do nawiązywania relacji i nowych kontaktów pracowników BPO i SSC. To pierwsza tego typu inicjatywa na rynku. Chcemy pokazać jak zarządza się projektami w dziale audytu EY. Będziemy koncentrować się na analizie sprawozdań finansowych czyli efektach pracy pracowników centrów usług księgowych, podejmowaniu trafnych decyzji biznesowych, ale też i na komunikacji interpersonalnej oraz efektywnej pracy w zespole – mówi Marcin Zieliński, partner w Dziale Audytu EY. – Badając sprawozdania finansowe, szczegółowo analizujemy strategie firm i sprawdzamy dokumenty spółek aby prawidłowo i jak najrzetelniej przedstawiać obraz tych firm w ich sprawozdaniach finansowych, na których polegają następnie inwestorzy i instytucje finansowe podejmując w oparciu o nie kluczowe decyzje biznesowe. Mamy kompetencje, aby dzielić się wiedzą z zakresu finansów i rachunkowości – dodaje.
Tajniki profesjonalnego zarządzania projektami
Celem szkolenia „PMP, Prince czy SCRUM? O co chodzi w zarządzaniu projektami?” jest nauka zarządzania projektami oraz dzielenia projektu na najważniejsze fazy. Pokazane będą także najczęściej popełniane błędy. W programie znajdą się m.in. podstawowe fazy projektu w EY, różnice miedzy PMP i Princem, analiza AGILE i SCRUM. Dodatkowo omówione zostaną najważniejsze certyfikaty w zakresie zarządzania projektami oraz metodologie ich prowadzenia. Uczestnicy przećwiczą w praktyce: jak planować realizację projektu (harmonogramowanie), ścieżkę krytyczną oraz wykres Gantta. Szkolenia odbędą się we Wrocławiu (14 lipca), w Poznaniu (15 lipca) i Warszawie (20 lipca).
Analiza danych finansowych
Szkolenie „Analiza danych finansowych i skuteczne doradztwo dla biznesu” również poświęcone jest twardym umiejętnościom biznesowym. Proces tworzenia sprawozdania finansowego, dane, które się w nim umieszcza, czytanie oraz analizowanie sprawozdań - to jego najważniejsze elementy. Ponadto przedstawiona i wyjaśniona zostanie rola audytu finansowego w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda proces tworzenia sprawozdania finansowego i jakie dane są do tego wykorzystywane, w jaki sposób czytać i analizować informacje finansowe zawarte w raportach spółek i jaka jest rola audytu finansowego w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Miejsca i terminy: Warszawa (7 i 10 lipca), Kraków (9 lipca), Wrocław (13 lipca), Poznań (14 lipca).
Komunikacja w biznesie
Podczas szkolenia „Komunikacja w języku biznesu” uczestnicy będą mogli najpierw zweryfikować własny sposób komunikacji, a następnie poznać metody pozwalające na efektywne budowanie relacji. Przedstawione zostaną metody konstruowania informacji zwrotnej, różne style komunikacji, a także sposoby radzenia sobie z szumem informacyjnym. Tym samym uczestnicy będą mogli nabyć dodatkowe, miękkie umiejętności. Dowiedzą się także, czym jest model SBI/BI, jak definiuje się styl społeczny i jak można wykorzystać tą wiedzę w komunikacji w biznesie oraz jakie korzyści niesie ze sobą asertywne komunikowanie się. Uczestnicy poznają także i przećwiczą swój własny styl społeczny, metody radzenia sobie z barierami komunikacyjnymi i szumem komunikacyjnym oraz skuteczne wykorzystanie różnych kanałów komunikacyjnych. Miejsca i terminy: Wrocław (1 lipca), Poznań (2 lipca), Warszawa (6 i 16 lipca).
Wszystkie szkolenia są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Chętni mogą się zgłaszać za pomocą formularza na stronie www.licznawiecej.pl.
dostarczył infoWire.pl
Link do strony artykułu: https://wwwww.wirtualnemedia.pl/centrum-prasowe/artykul/ey-polska-tworzy-polska-spolecznosc-praktykow-sektora-bpo-i-ssc-poprzez-serie-bezplatnych-szkolen